אנו מלווים אנשים, ארגונים וקהילות בדרכם להוביל שינוי חברתי-סביבתי דרך שינוי אישי

כל מה שחי, אינו חי לבדו ולא עבור עצמו

וויליאם בלייק

נעים להכיר

מרכז Be the Change פועל למען חברה טובה ושיוויונית יותר, ולמען עולם מקיים. אנחנו מאמינים בכוחם של יחידים להניע תהליכים ולהוביל שינוי חברתי-סביבתי, ובעוצמתו של תהליך הצמיחה וההתפתחות האישית כאבן הדרך הראשונה במסע הזה.

המרכז מלווה אנשים, ארגונים וקהילות המעוניינים לקחת חלק בשינוי אישי, קהילתי ועולמי. אנו מתווים ביחד עם האנשים דרך חדשה, שמשלבת בין תחומי החברה, הסביבה, התרבות והרוח, למען התפתחות מקיימת.

לכולנו זכות בחירה: אף אחד אינו חייב או צריך לחיות על פי תבניות קבועות מראש. בדומה לנהר, שסוחף אחריו במורד הזרם, החיים עלולים לסחוף אותנו ללא שליטה. אבל כמו הפלגים השונים המסתעפים מהזרם הראשי, יש גם דרכים אחרות לחיות: נועזות יותר, מרתקות יותר, אולי אפילו צודקות יותר. ולא פחות חשוב – מהנות הרבה יותר!

לחיות חיים מקיימים – משמעותם אינם להתפשר על איכות חיים. משמעותם להמשיך לחיות בדרך המתאימה לנו, תוך הוספת משמעות ומטרה לשפר את העולם.

דוידה גינטר בכמה מילים

מאחורי Be the Change עומדת דוידה גינטר, פעילה חברתית-סביבתית ומנחת תהליכים עם רקע בעיתונאות. בעלת תואר שני במנהיגות אסטרטגית למען קיימות מטעם BTH בשבדיה. עוסקת בהנחיית סדנאות, הרצאות וקורסים בישראל ובאירופה.

מאמינה בכוחם של יחידים ליצור שינוי חיובי, ותומכת נלהבת של שיתופי פעולה, מקומות ליצירת דיאלוג ועבודה פנימית מתמדת לקבלת השראה והפצתה בחזרה לחברה.

מתגוררת בקיבוץ כפר בלום בגליל העליון עם בעלה תומר, ושלושה סקרנים צעירים.

ליצירת קשר ישירות עם דוידה - מוזמנים לשלוח מייל ל-davida.ha@gmail.com או ללחוץ על הקישור הבא 

השראה להוביל שינוי

מה העולם צריך?

אנחנו לא הולכים לדבר על עוני, אי-שוויון, זיהום אוויר ומים, או בריאות לקויה. בואו נהיה חיוביים, לשם שינוי. בואו נדבר על מה אנחנו צריכים. אנחנו בהחלט צריכים יותר חקיקה חברתית צודקת, פחות מהלכים מוכווני רווח כספי, וללא ספק יותר עשייה שמטרתה שיפור הרווחה האישית והאושר. אך בראש ובראשונה אנו זקוקים ליותר בני אדם שאכפת להם ממצב החברה והסביבה.

אנו זקוקים לאמפתיה, לדאגה, למוטיבציה לנקוט פעולה מעשית, לאינטראקציה פנים מול פנים במקום עוד "לייק" בלתי מחייב בפייסבוק... אנחנו צריכים לשנות את מה שאינו בסדר ואינו ראוי, ואנו צריכים מנהיגים שיניעו את השינוי הזה.

בעיקר איננו צריכים לחכות שמישהו אחר יעשה זאת עבורנו – אנחנו השינוי שחיכינו לו.

מה אתם צריכים כדי להוביל שינוי?

"דברים אינם משתנים; אנחנו משתנים". הנרי דיוויד ת'ורו

אנחנו יכולים להתווכח האם "דברים" משתנים או לא. עם זאת, כבר הוכח מכל כיוון אפשרי שאנו - בני האדם - יכולים לשנות את תפיסותינו, גישתנו, התנהגותנו ופעולותינו על מנת לשפר את העולם סביבנו.

כיצד יוזמים שינוי? מהו הצעד האולטימטיבי הראשון כדי לשנות משהו בעצמנו, על מנת לשנות את העולם? איך אנו יכולים לזהות את החוזקות והחולשות שלנו, את מקורות הכוח וההשראה שלנו? איך אנו יכולים להרחיב את טווח מעגלי ההשפעה שלנו? והאם אנחנו בכלל שואלים את השאלות הנכונות?...

Be the Change קיים כדי להדריך אנשים בעלי מודעות, המחפשים תשובות לשאלות הללו. אנחנו כאן כדי לתמוך בכם בזמן שאתם נותנים השראה לעולם.

איך אתם אוהבים את ההשראה שלכם?

במרכז Be the Change  אנו דבקים בערכים המובילים אותנו, ובמקביל מתאימים את המיקוד והתוכן כדי לענות על הצרכים שלכם. כל סדנה, הרצאה או תהליך עומק ייבנו ויועברו בהתאם לרקע ולמוטיבציה שלכם - בין אם אתם פרטים, ארגון, או קהילה המחפשת לעורר מודעות ולקדם יוזמות חדשות.

קורסים וסדנאות

בואו נדבר ערכים

סדנה להעברת מסרים סביבתיים-חברתיים

פחד, סטטוס, תדמית, תועלת כלכלית – כל אלה אינם יכולים להטמיע שינוי התנהגותי. אז למה אנחנו ממשיכים לנסות ולרתום אנשים לעשייה חברתית וסביבתית באמצעים הללו?

בואו ניישם ערכים

סדנת עומק לבניית תהליך העברת מסרים סביבתיים-חברתיים

זה המקום ליישם את התיאוריה: בסדנה נעבוד במשותף על יצירת תוכנית אסטרטגית או קמפיין תקשורתי המיועדים לארגון או לקהילה

מספיק, לכולם, לתמיד

מהי קיימות חברתית?

כולנו מקווים לשפע. כיצד ניצור חברה מקיימת יותר מבלי להתפשר על צרכינו ועל יתרונות הקידמה?

מסע סביב ה-U

היכרות עם תיאוריה U והקשבה עמוקה

לאן היינו מצליחים להגיע ללא שלושת הקולות שתמיד משתקים (ומשתיקים) אותנו: קולו של השיפוט, קולה של הציניות וקולו של הפחד?

אנחנו השינוי שחיכינו לו

קורס עומק לפיתוח מנהיגות חברתית-סביבתית

בלב הקורס נמצא השילוב הייחודי בין המסע האישי למקצועי: כיצד להוביל שינוי חברתי מתוך מנהיגות אותנטית, מאפשרת ומשתפת?

הנחיית תהליך קהילתי


זהו המקום בו הרעיונות, היוזמות והשאיפות שלכם כקהילה באים לידי ביטוי – תוך ליווי והנחיית התהליך

שמרו על קשר

 

סקרנים לחקור ולשמוע עוד?

מעוניינים בסדנה או בקורס עומק?

מחפשים אחר שיתופי פעולה חדשים ופוריים?

אתם מוזמנים ליצור קשר 052-3519248  davida.ha@gmail.com